Broskvoň Inka

Kód: BIR
Značka: Ovostromky
369 Kč 329,46 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Broskvoň Inka má velmi velké a chutné plody. Výtečné na zavařování, do koláčů či dezertů. Dobře jde od pecky. Odolná pozdní broskvoň, vhodná i do okrajových oblastí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Broskvoň Inka

  1. Odrůda broskvoně s velmi velkými plody! Broskve mají dvakrát větší hmotnost, než odrůda Redhaven!
  2. Pozdní žlutomasá odrůda, jde dobře od pecky.
  3. Odolná broskvoň, lze ji pěstovat taktéž i v okrajových oblastech.
  • Broskve zrají v druhé půli srpna.
  • Strom roste silně a tvoří bohatou korunu a je dostatečně odolný vůči mrazu. Nevyžaduje žádné speciální ošetřování, takže péče o tuto broskev je bezproblémová.
  • Má ráda slunná, jasná místa, nejlépe chráněná před větrem. Půda by měla být lehká a s dostatečným obsahem humusu. Při výsadbě je třeba vzít v úvahu, že se jedná o silně rostoucí strom, který dosahuje výšky až 5 metrů. Pravidelným ročním řezem lze výslednou výšku stromu výrazně snížit. 

Ovoce - plod: Broskve jsou velké (až 180 g), oválné, mají oranžovou slupku, často s nádechem do červena. Sbírají se v polovině srpna. Jsou vhodné na zavařování, jako náplň do koláčů a k přípravě dezertů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Balení: Volný kořen
Podnož: Rakoniewická
Položka byla vyprodána…
NajduZboží.cz

Zahradnictví e-shop

Zahradnictví Praha, Zahradnictví Brno, Zahradnictví Ostrava, Zahradnictví Plzeň, Zahradnictví Liberec, Zahradnictví Olomouc, Zahradnictví Ústí nad Labem, Zahradnictví Hradec Králové, Zahradnictví České Budějovice, Zahradnictví Pardubice, Zahradnictví Zlín, Zahradnictví Havířov