Nákup již od jednoho kusu!

Jabloň Gala (M26)

Kód: JZG1
Neohodnoceno
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Zimní odrůda jabloně Gala se sladkými, mírně aromatickými jablky. Velmi dobře plodí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč vybrat právě jabloň Gala? Tři důvody:

1. Částečně samosprašná odrůda jabloně, sama výborným opylovačem.

2. Jedna z celosvětově nejznámějších kvalitních odrůd, dala vznik mnoha komerčně významným klonům.

3. Při pěstování na nižších podnožích dává stabilní výnosy, které nekolísají v jednotlivých letech.

Původ: Odrůda byla vyšlechtěna na Novém Zélandě křížením odrůd ´Kidd´s Orange Red´ x ´Golden Delicious´.

Vlastnosti stromu: Stromy vytvářejí středně velké, poněkud hustší, široce kulovité koruny. Intenzita růstu je střední, později slabší. Větve silněji rozvětvují, avšak také dobře obrůstají plodným obrostem. Stromy kvetou středně pozdně. Odrůda je dobrým opylovačem.

Vlastnosti plodu: Plody jsou střední až menší, nejčastější hmotnost plodu je 109-135g. Tvar plodů je souměrný, vysoce kuželovitý až mírně soudkovitý. Plody jsou tvarově vyrovnané. Slupka je slabě mastná, hladká nebo slabě síťovitě rzivá. Základní barva je zpočátku nažloutlá, později sytě žlutá. Krycí barva je jasně červená a je nanesena mramorování a nepravidelného žíhání. Dužnina je pevná, chruplavá a přiměřeně šťavnatá. Barvu má žlutavou. Chuť má sladší, mírně aromatickou, velmi dobrou.

Hospodářské vlastnosti:

Plodnost: Je středně raná, dosti pravidelná, středně vysoká.

Odolnost: Stromy jsou středně citlivé k zimním i jarním mrazům. Je vnímavější vůči strupovitosti, středně vnímavá k padlí.
Tvar a podnož: Je vhodná pro všechny intenzivní pěstitelské tvary. Pokud jde o podnože jsou zatím nejlepší zkušenosti s typy M 9, M 26 a MM 106. Nemá zvláštní nároky na tvarování. Po vstupu do období plodnosti stromy vyžadují přiměřený průklest.

Doba zrání: Sklizňová zralost nastává nejčastěji koncem září nebo začátkem října. Plody dobře drží na stromě. Při opožděné sklizni se však zkracuje jejich skladovatelnost. Konzumní zralost nastává v prosinci, plody vydrží do března, v chladírně 1-2 měsíce déle.

Celkové zhodnocení: Vzhledná a chuťově velmi dobrá odrůda, vhodná zejména do teplejších stanovišť s lepšími půdami a dostatkem vláhy. Vyžaduje probírku plodů a v komerčních výsadbách i chemickou ochranu proti chorobám. Odrůda Gala je základní odrůdou pro klony a mutace největšího sortimentu komerčně pěstovaných jabloní, jejichž plody najdete v obchodech celého světa. Má výborné tržní vlastnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Balení: Volný kořen
Podnož: M26
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz