Nákup již od jednoho kusu!

Jabloň Šampion (M7)

Kód: JZS2
105 hodnocení
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Podzimní jabloň Šampion na podnoži M7. Česká výborná odrůda. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladší. Šampion je pojem mezi zahrádkáři, odrůda je stále velmi oblíbená.

Detailní informace

Detailní popis produktu

♣ Jabloň Šampion

>  Je to česká odrůda, ideální do našich podmínek, odolná padlí.

>  Šampion je pojem mezi zahrádkáři, odrůda je stále velmi oblíbená.

>  Ideální jablíčka pro adventní dobu (svojí konzumní zralostí).

Původ: ´Golden Delicious´ x ´Coxova reneta´

Plod: Velikost je střední až velká, tvar je kulovitý až kulovitě kuželovitý, pravidelný. Slupka je hladká, někdy mírně rzivá, středně tlustá, žlutá, z 30 až 60% překrytá jasně červenou krycí barvou nanesenou převážně ve formě žíhání. Dužnina je krémová, chruplavá a šťavnatá. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladší.

Strom: Růst středně silný, koruna je polovzpřímená. Větve dobře obrůstají krátkým plodonosným obrostem a jsou bohatě olistěné. Charakterem růstu a plodnosti patří do typu III podle klasifikace INRA. Charakter růstu vyhovuje pro tvarování štíhlých vřeten nebo super vřeten. Stromy brzy vstupují do plodnosti a jsou velmi úrodné. Dobře plodí i na vzrůstných podnožích.

Doba zrání: Sklízí se asi 2 týdny před odrůdou ´Golden Delicious´. Sklizňová zralost začátek října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do března.

Choroby: Odrůda vnímavější na strupovitost, vůči padlí je dosti odolná.

Plodnost: Brzká, vysoká, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: Slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: Podzimní česká odrůda s atraktivním plodem, velmi známá a oblíbená mezi zahrádkáři. Strom se snadno tvaruje! Pěstuje se s probírkou plodů a letním prosvětlovacím průklestem. Odolnost proti napadení strupovitostí je nižší, proti napadení padlím jabloňovým střední. Je vhodná do všech poloh. Ve vyšších polohách je občas potřeba i chemická ochrana na strupovitost.

Podnož M7 - středně vzrůstná , velmi dobře koření, nevyžaduje podporu. Je vhodná pro tvar polokmen a čtvrtkmen.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz