Nákup již od jednoho kusu!

Švestka Herman - kontejner

Kód: SSH7K
Neohodnoceno
339 Kč 294,78 Kč bez DPH
Skladem

Odrůda velmi rané slivoně Herman zakořeněná s kořenovým balem na podnoži myrobalán. SAMOSPRAŠNÁ odrůda. Chuť je navinulé sladká, aromatická, dobrá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč právě švestka Herman? Tři důvody:

1.  Velmi raná švestka, zraje koncem července - jedna z nejranějších!
2. Tolerantní šárce, nemoc se u ní neprojevuje.
3. Samosprašná odrůda.
 
Původ: Švédsko, registrace 2004, kříženec 'Carská x 'Ruth Gerstetter'.
Plod: střední, vejčitý. Slupka je středně tlustá, jemná, barvu má červenomodrou, s fialovým ojíněním. Dužnina je pevná, zelenavě žlutá, šťavnatá, středně dobře oddělitelná od pecky. Chuť je navinulé sladká, aromatická, dobrá.
Celková charakteristika: velmi raná, samosprašná pološvestka. Růst je středně bujný, korunu vytváří kulovitou. Plodnostje brzká, velká, pravidelná. Sklizeň je 57 dnů před odrůdou 'Domácí velkoplodou'. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti napadení šarkou švestek je tolerantní. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary.
Požadavky: je středně náročná na polohy a půdy.
Hodnocení: odrůda Herman je oblíbená pro svoji ranost, plody jsou vhodné pro přímý konzum i domácí zpracování. Lze ji vysazovat ve všech oblastech pro slivoně, především do malých zahrádek, ale i do větších výsadeb.
 

Odrůda byla vyšlechtěna v roce 1977 ve Švédsku ( Carská x Ruth Gerstetter ), zraje ve druhém týdnu zrání slivoní, to znamená asi v polovině července. Plody jsou tmavě červenavě modré, se slabé fialovým odstínem, středně velké až velké ( 30 až 35 g ), s velmi dobrou vnitřní kvalitou. Plodí časně, pravidelně a dobře. Postupná zralost však často vyžaduje probírku, někdy plody předčasné padají. Stromy rostou středně až silně, mají malé nároky na teplo, květy jsou samosprašné a dobře odolávají dešťům. Odrůda je tolerantní vůči šarce.

Dodáváme v lehkém sáčkovém kontejneru, popř. v plastovém kontejneru.
Díky zakořenění v substrátu ušetříte zhruba jednu až dvě sezóny!
Takto objemné kontejnery (7 až 12 l substrátu) jsou těžké a nelze je posílat ve více kusech v jednom balíku (více balíků → vysoká cena dopravy).
Tak stromky vytáhneme a zbavíme je přebytečné hlíny. Kvalitně zabalíme do pilin a fólie.
Tento proces nemá vliv na kvalitu kořenů!
Cena dopravy se tímto nezvýší.
 
Postup balení na obrázku:
 
postup balení kontejneru ovocné stromky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Švestky
Balení: Lehký kontejner
Podnož: Myrobalán
Velikost sazenice: 150 - 190 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz

Zahradnictví e-shop

Zahradnictví Praha, Zahradnictví Brno, Zahradnictví Ostrava, Zahradnictví Plzeň, Zahradnictví Liberec, Zahradnictví Olomouc, Zahradnictví Ústí nad Labem, Zahradnictví Hradec Králové, Zahradnictví České Budějovice, Zahradnictví Pardubice, Zahradnictví Zlín, Zahradnictví Havířov