Nákup již od jednoho kusu!

Švestka President (myr.) kontejner (tzn. zakořeněná v substrátu 2,5 l)

Kód: SSP7
Neohodnoceno
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Velmi pozdní švestka President na podnoži myrobalán. Prostokořenný ovocný stromek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč právě švestka President? Tři důvody:

1. Odrůda tolerantní šárce.

2. Jde dobře od pecky.

3. Velmi velké hezké švestky.

Původ: Anglie, byla nalezena jako náhodný semenáč.

Růstové vlastnosti: strom roste slabě až středně bujně, jeho habitus je polovzpřímený. List je vejčitý, zelený, velmi silně lesklý. Květ je středně velký, doba začátku kvetení raná.

Plod: je velký až velmi velký, z bočního pohledu tvarem protáhlý, z čelního pohledu nesouměrný. Základní barva slupky je po odstranění ojínění fialová. Dužnina je žlutavě zelené barvy, středně tuhá, středně až velmi šťavnatá, v chuti nasládlá až sladká. Pecka má z bočního pohledu tvar široce elipsovitý z čelního elipsovitý. Od dužniny je velmi dobře odlučitelná.

Zralost: švestka President zraje shodně s odrůdou Domácí velkoplodá.

Plodnost: je brzká, velká, někdy mírně střídavá.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože.

Celkové hodnocení: velmi stará anglická odrůda, která klade velmi nízké nároky na udržovací řez, roste poměrně slabě a koruny vytváří řídké. Je náročná na podmínky stanoviště, vyžaduje hluboké úrodné půdy, dostatečně zásobené vláhou a živinami. Plodí ve shlucích a proto je citlivější na moniliózu. Proto před zráním a během zrání plodů pravidelně strom kontrolujeme a shnilé plody odstraňujeme. Musíme také dát pozor na správnou zralost plodů, pokud je necháme příliš dlouho na stromě, přezrají, dužnina se rozpadne, „zmoučnatí" a ztratí svoji výbornou chuť. Období zralosti plodů trvá týden, dle vývoje počasí. Je tolerantní vůči šarce. Vzhledem k cizosprašnosti je nutno do výsadby umístit opylovače.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz