Nákup již od jednoho kusu!

Třešeň zakrslá Burlat (Gisela 5) - málo vzrůstný stromek, chuťovka mezi ranými třešněmi

Kód: TBG2
Akce Novinka Tip
Neohodnoceno
450 Kč –20 %
Třešeň zakrslá Burlat (Gisela 5) - málo vzrůstný stromek, chuťovka mezi ranými třešněmi
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Třešeň zakrslá Burlat na podnoži Gisela 5 - málo vzrůstný ovocný stromek, vhodný pro zákrsek, čtvrtkmen, drátěnku. Velmi raná a odolná odrůda. Plody jsou výborné pro konzum v čerstvém stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč právě třešeň Burlat? Tři důvody:

1. Velmi raná odrůda

2. Odolná červivosti

3. Vhodná do sušších oblastí

Dodáváme ve tvaru špičáku cca 150 - 180 cm.

Původ: Byla nalezena v třicátých letech tohoto století v jižní Francii jako náhodný semenáč.
Vlastnosti stromu: Stromy rostou v prvních letech velmi bujně, v plné plodnosti středně bujně. Vytváří velké, spíše řidší široce rozložité kulovité koruny. Charakteristickou vlastností odrůdy je výrazné zesílení kmene v místě štěpování. Kosterní větve jsou silné a rostou mírně šikmo vzhůru. Stromy kvetou středně raně a jsou cizosprašné. Mezi vhodné opylovače patří odrůdy Karešova, Kaštánka a Van.
Vlastnosti plodu: Pomologicky se jedná o polochrupku. Plod je větší, průměrná hmotnost se pohybuje kolem 7 g. Tvar je kulovitý až srdčitý, mírně hrbolatý. Slupka je pevná, lesklá, barvy hnědočervené až tmavě rudé, ve které prosvítají světlé tečky a čárky. Stopka je krátká až středně dlouhá, dobře se odděluje od plodu. Dužnina je středně tuhá až tužší , světle červená, v plné zralosti červená. Různě prokvétá světlým žilkováním. Je velmi šťavnatá. Šťáva barví středně silně. Chuť má navinule sladkou, aromatickou, velmi dobrou.
Hospodářské vlastnosti:
Plodnost: Je raná, středně vysoká a pravidelná. Plodí v malých chomáčcích po celé délce plodných větví.
Odolnost: Stromy středně odolávají zimním mrazům, květy jsou dosti citlivé k pozdním jarním mrazíkům. Při včasné rané sklizni plody ještě nebývají napadávány vrtulí třešňovou Výskyt moniliózy bývá dosti silný. V době dešťů, zvláště v přezrálém stavu plody snadno pukají.
Tvar a podnož: Gisela 5 - málo vzrůstná podnož, vhodná pro zákrsky
Doba zrání: Třešeň Burlat zraje ve 2. třešňovém týdnu, stejnoměrně. Schopnost k přepravě a skladovatelnost jsou velmi dobré
Celkové zhodnocení: Vhodná odrůda pro sušší oblasti a polohy, kde se nevyskytují pozdní jarní mrazíky Vzhledem ke kvalitě plodů a rané době zrání je vhodná jak pro velkovýrobu, tak i pro drobné pěstitele. Plody jsou výborné pro konzum v čerstvém stavu. Hodí se i pro kompotování.

Podnož: Gisela 5 je slabě vzrůstná. Doporučení pro výsadbu je 5 x 3 metry popř. 4 x 2 metry. Stromy dorůstají 3 až 4 metry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Balení: Volný kořen
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz