Jabloň Šampion

Kód: JZS2
Značka: Ovostromky
349 Kč 311,61 Kč bez DPH
Skladem

Podzimní jabloň Šampion M26. Česká výborná odrůda. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladší. Šampion je pojem mezi zahrádkáři, odrůda je stále velmi oblíbená.

Detailní informace

Detailní popis produktu

♣ Jabloň Šampion

>  Je to česká odrůda, ideální do našich podmínek, odolná padlí.

>  Šampion je pojem mezi zahrádkáři, odrůda je stále velmi oblíbená.

>  Ideální jablíčka pro adventní dobu (svojí konzumní zralostí).

Původ: ´Golden Delicious´ x ´Coxova reneta´

Plod: Velikost je střední až velká, tvar je kulovitý až kulovitě kuželovitý, pravidelný. Slupka je hladká, někdy mírně rzivá, středně tlustá, žlutá, z 30 až 60% překrytá jasně červenou krycí barvou nanesenou převážně ve formě žíhání. Dužnina je krémová, chruplavá a šťavnatá. Chuť je harmonická, navinule sladká až sladší.

Strom: Růst středně silný, koruna je polovzpřímená. Větve dobře obrůstají krátkým plodonosným obrostem a jsou bohatě olistěné. Charakterem růstu a plodnosti patří do typu III podle klasifikace INRA. Charakter růstu vyhovuje pro tvarování štíhlých vřeten nebo super vřeten. Stromy brzy vstupují do plodnosti a jsou velmi úrodné. Dobře plodí i na vzrůstných podnožích.

Doba zrání: Sklízí se asi 2 týdny před odrůdou ´Golden Delicious´. Sklizňová zralost začátek října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do března.

Choroby: Odrůda vnímavější na strupovitost, vůči padlí je dosti odolná.

Plodnost: Brzká, vysoká, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: Slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: Podzimní česká odrůda s atraktivním plodem, velmi známá a oblíbená mezi zahrádkáři. Strom se snadno tvaruje! Pěstuje se s probírkou plodů a letním prosvětlovacím průklestem. Odolnost proti napadení strupovitostí je nižší, proti napadení padlím jabloňovým střední. Je vhodná do všech poloh. Ve vyšších polohách je občas potřeba i chemická ochrana na strupovitost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Balení: Volný kořen
Podnož: M26
Velikost sazenice: 120 - 180 cm
NajduZboží.cz

Zahradnictví e-shop

Zahradnictví Praha, Zahradnictví Brno, Zahradnictví Ostrava, Zahradnictví Plzeň, Zahradnictví Liberec, Zahradnictví Olomouc, Zahradnictví Ústí nad Labem, Zahradnictví Hradec Králové, Zahradnictví České Budějovice, Zahradnictví Pardubice, Zahradnictví Zlín, Zahradnictví Havířov